GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-11-2021 21:36   Güncelleme : 15-11-2021 21:36

AK Parti Milletvekili Hülya Atçı Nergis'ten tepki çeken asgari ücret açıklaması: Onu düşünenler düşünsün

2022 senesinde asgari ücrete yapılacak olan zam miktarı, ülkemizde milyonlarca çalışan tarafından merak edilirken AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis'ten sosyal ağlarda tepki çeken bir açıklama geldi. Katıldığı bir programda "Bir yurtdaşın geçinebilmesi için asgari ücretin ne kadar olması lazım?" sorusuna cevap veren Nergis, "Bu konu da ben bir rakam söylemeyeceğim. Bilemiyorum. Onu düşünenler düşünsün, Allah da yardımcıları olsun" diye konuştu.

AK Parti Milletvekili Hülya Atçı Nergis'ten tepki çeken asgari ücret açıklaması: Onu düşünenler düşünsün

2022 senesinde asgari ücrete yapılacak olan zam miktarı, ülkemizde milyonlarca çalışan tarafından merak edilirken AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis'ten sosyal ağlarda tepki çeken bir açıklama geldi. Katıldığı bir programda "Bir yurtdaşın geçinebilmesi için asgari ücretin ne kadar olması lazım?" sorusuna cevap veren Nergis, "Bu konu da ben bir rakam söylemeyeceğim. Bilemiyorum. Onu düşünenler düşünsün, Allah da yardımcıları olsun" diye konuştu.Ülkemizde milyonlarca çalışanın merakla beklediği 2022 asgari ücret zammı gündemin ilk sırasında yer alırken, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis'in bir televizyon yayınında yapmış olduğu açıklamalar sosyal ağlarda gündeme oturdu.
"İŞVERENİ DE ÇALIŞANI DA DÜŞÜNMEMİZ LAZIM

"Asgari ücrete gelecek zam konusunda hem işveren ve hem de çalışanların düşünülmesi gerektiğinin önemini vurgulayan Hülya Atçı Nergis, "Hiçbir iş yerinin kepenk kapatmasını, işçilerini çıkarmasını, üretimi durdurmasını arzu etmeyiz. Yani işvereni de ezmememiz lazım, işçiyi de düşünmemiz lazım. İnşallah bir orta yol bulunacaktır" dedi.


"ONU DÜŞÜNENLER DÜŞÜNSÜN
"Sunucunun "Bir yurtdaşın geçinebilmesi için asgari ücretin ne kadar olması lazım? Sorusuna da cevap veren Nergis, "Bu konu da ben bir rakam söylemeyeceğim. Bilemiyorum. Onu düşünenler düşünsün, Allah da yardımcıları olsun" diye konuştu.