GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2021 17:30   Güncelleme : 31-10-2021 17:30

Ak Parti'li Mehmet Özhaseki'den asgari ücret itirafı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, asgari ücretin yetersizliğiyle ilgili çarpıcı bir örneği anlatıp Ciddi bir artış olacağını zannediyorum dedi.

Ak Parti'li Mehmet Özhaseki'den asgari ücret itirafı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, tv100'de yayımlanan Pazar Siyaseti programında Pınar Işık Ardor'un gündeme ilişkin sorularına yanıt verdi.

Erken seçim tartışmalarına ilişkin konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, "Erken seçim yok. Seçime gitmenin bir nedeni olmalı. Bütün dünya pandemi döneminde binbir türlü sıkıntıya girmişken, Türkiye'de piyasa bu manada hareketli, daha iyiye giden işler var. Meclis'te çoğunluğu olan bir ittifak var, daha da güzel işler var" dedi.

"DEMEK Kİ SAĞLAMIYOR"

Asgari ücret konusunda da değerlendirmeler yapan Mehmet Özhaseki, şunları söyledi:

"Basit bir örnek: Kayseri Organize Sanayi Başkanı'nın geçenlerde bir ifadesi vardı. 'Eğer asgari ücretten işe başlayacak birisi var ise ileride de maaşları artacaktır. 5 000 kişiye 10 000 kişiye iş var. Kapı açık. Sadece eli tornavida tutsun yeter' diyor. Demek ki asgari ücret yurtdaşın o işlere yönelmesini sağlamıyor. O zaman biraz artış gerekmektedir. Ciddi bir artış olacağını zannediyorum."