GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-10-2021 17:07   Güncelleme : 27-10-2021 17:53

Akşener Tekirdağlı işçiyi kürsüye çıkardı

Bugün Meclis grup toplantısında. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kürsüye Tekirdağ’da işten çıkarılan bir kadın işçiyi çıkardı. Tekirdağ’daki makarna fabrikasında çalışırken sendika üyeliği nedeniyle işten çıkarılan Pınar Demire söz verdi.

Akşener Tekirdağlı işçiyi kürsüye çıkardı

Haftalık grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kürsüye Tekirdağ’da işten çıkarılan bir kadın işçiyi çıkardı.

Akşener, konuşması sırasında kürsüyü bir ara Tekirdağ’daki makarna fabrikasında çalışırken sendika üyeliği sebebiyle işten çıkarılan Pınar Demir’e bıraktı. Demir şunları söyledi:

“Çalışma Bakanlığı’nın vermiş olduğu yetki kararının ardından Suriyeli ve Endonezyalı işverenler bu karara itiraz ettiler. Sudan nedenlerle tam 4 yıl süren mahkeme sürecinde Yargıtay’ımızda Tek Gıda İş Sendikası’nı yetkili kılmıştır. Bu kararın ardından kanunların öngördüğü şekilde Şubat 2021’de başlaması gerekli olan iş protokolü, işverenin Türkiye Cumhuriyeti Çalışma Bakanlığı ya da Yargıtay’ın kararlarını aleni şekilde tanımaması nedeniyle maalesef bir türlü gerçekleşmemiştir. Bundan daha da kötüsü, yabancı işveren ve yerli yöneticileri tam 19 kadın işçiyi yüz kızartıcı suçtan sebep işten tazminatsız olarak atmıştır. Tam 128 gündür o fabrikanın önünde bu ülkenin namuslu kadın işçileri olarak, bu ülkenin tüm kadınları ve işçilerin onurunu savunmak için direniyoruz. Ya kazanacağız ya kazanacağız.”