GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2021 23:28   Güncelleme : 10-01-2021 23:45

Ankara'da 4.5 şiddetinde deprem!

Merkez üssü Ankara'nın Kalecik ilçesi olan 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Ankara'da 4.5 şiddetinde deprem!

Son dakika haberleri... AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler verilerine göre, Ankara ve çevresinde şiddetli bir deprem meyden temel geldi. AFAD, 22.53'te olan depremin büyüklüğünü 4.5 olarak duyururken merkez üssünü Kalecik ilçesi olarak son dakika açıkladı. Kandilli Rasathanesi de Ankara depremi ile alakalı bilgi paylaştı. Kandilli, depremin şiddetini 4.6 olarak bildirirken derinliğini 6.7 kilometre olarak açıkladı. Ankara'da meyden temel gelen depreme ilişkin Ankara Valisi Vasip Şahin bilgi paylaştı. Vali Şahin, can ya da mal kaybı bilgisi olmadığını duyurdu. İşte, Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler verileri


AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler verilerinden elde edilen bilgiye göre, Ankara'da 4.5 şiddetinde bir deprem meyden temel geldi. AFAD tarafından yapılan son dakika açıklamasında, Ankara'da gerçekleşen depremin merkez üssünün Kalecik ilçesi olduğu bildirildi. AFAD, Ankara'da hissedilen depremin saat 22.53'te, 13.19 km derinlikte gerçekleştiğini kamuoyuna duyurdu.
ANKARA'DA KORKUTAN DEPREM!
Kandilli Rasathanesi de Ankara'da meyden temel gelen depreme ilişkin bilgi notu paylaştı. Kandilli, Kalecik ilçesinde meyden temel gelen depremin 4.6 şiddetinde olduğunu bildirirken 6.7 kilometre derinlikte gerçekleştiğini duyurdu.

Ankara meyden temel gelen ve tedirginlik yaratan depremin ardından Ankara Valiliğinden bir açıklama geldi
.
ANKARA DEPREMİ SONRASI VALİLİKTEN İLK AÇIKLAMA
Ankara Valisi Vasip Şahin tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Saat 22:53'te ilimiz Kalecik ilçesi merkezli (AFAD verilerine göre) 4,5 şiddetinde bir deprem meyden temel gelmiştir. Şu en temel kadar Kalecik Kaymakamlığına ve Valiliğimize intikal eden can ya da mal kaybı bulunmamaktadır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir."


MANSUR YAVAŞ: GEÇMİŞ OLSUN
Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş deprem sonrası Twitter'dan geçmiş olsun dileklerini paylaşırken, "Ankara merkezli 4.5 büyüklüğündeki deprem hepimizi endişelendirdi. Ekiplerimiz teyakkuz halindeler. Bizlere Başkent 153 hattından ulaşabilirsiniz. Bütün vatandaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.