Kamu Haber, İşçi Haberleri, Memur, Memurlar, İlan, Öğretmen,Sağlık Personeli ve Asker, Polis, KPSS,Son Dakika Haber
HV
28 KASIM Pazartesi 20:53

Bilgin Taşeron Çalışması Tamam Sayın Cumhurbaşkanımız uygun olduğu zaman sunacağız.

EYT bekleyen milyonlarca kişi için çalışmalar tamamlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Emeklilikte Yaşa Takılanlar için Aralık ayını işaret ederek flaş bir açıklamada bulundu. V

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-09-2022 14:21   Güncelleme : 28-09-2022 14:23
Bilgin Taşeron Çalışması Tamam Sayın Cumhurbaşkanımız uygun olduğu zaman sunacağız.

EYT bekleyen milyonlarca kişi için çalışmalar tamamlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Emeklilikte Yaşa Takılanlar için Aralık ayını işaret ederek flaş bir açıklamada bulundu. Vatandaşlar 'EYT çıkacak mı, ne zaman' sorusuna yanıt ararken, Bakan Bilgin Aralık ayını işaret ederek EYT'de son dakika haberinin detaylarını duyurdu. Ayrıca kamuda kadro bekleyen sözleşmeli personel için beklenen açıklamayı yaptı. İşte milyonlarca çalışanı ilgilendiren haberin detayları...

SON DAKİKA: EYT ÇALIŞMALARI TAMAM

Milyonlarca kişi yetkililerden gelecek açıklamalara odaklanırken Bakan Bilgin, 516 bin sözleşmeli personelin mevcut olduğunu kadro konusunda çalışmanın Cumhurbaşkanına sunulma aşamasında olunduğunu, ayrıca EYT konusunun da neredeyse tamamlandığını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bilgin şunları söyledi:

"Çalışmamız son aşamasında. Tamamladık diyebilirim. Aralık ayında bir basın toplantısıyla etraflıca kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışmamız teknik olarak bitti, Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızla paylaştıktan sonra onu Meclis'e intikal ettiririz."

"TAŞERON İŞÇİYE KADRODA ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI"

Taşeron işçilerle ilgili bir soru üzerine Bilgin, kamuya kadrolu geçişlerle ilgili zamanın henüz belli olmadığını ancak çalışmalarını tamamladıklarını söyledi.

Bakanlık olarak şu anda üzerinde çalıştıkları konuları aktaran Bilgin, "Sözleşmeli personel meselesi var. Bunlar 516 bin kişinin kadro haklarına kavuşması meselesidir. Onun çalışması bitti, zaman meselesi var." dedi.

Bilgin, çalışmanın son halinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulup sunulmadığına ilişkin ise, "Sayın Cumhurbaşkanımız uygun olduğu zaman sunacağız. Bugün gündemde yoktu" dedi.

ADMİNADMİN

YORUMLAR