EKONOMİ
Giriş Tarihi : 17-11-2021 23:54   Güncelleme : 17-11-2021 23:57

Bursa'da Sağlık çalışanlarına 11 Bin TL'lik banka promosyonu!

Sağlık personeline ödenen banka promosyonu için Bursa'da ihale yapıldı. Yapı Kredi Bankasının kazandığı ihalede 11 Bin TL rekor bir promosyona imza atıldı.

Bursa'da Sağlık çalışanlarına 11 Bin TL'lik banka promosyonu!

Sağlık personeline ödenen banka promosyonlarının biride Bursa'da yapıldı ve rekor ücretle açılan banka promosyon ihalesini Yapı Kredi bankası aldı. İhale sonucunda 11 bin lira gibi rekor bir ücret ödeyecek olan Yapı Kredi, sağlık personelleri arasında unvan ve kademe ayrımı yapmadan bu ücreti 5 yıl için ödemeyi kabul etti.

Bankası arasından imzalanan maaş promosyon anlaşmasına göre sağlık çalışanları 5 yıl için 11.000 tl  pormosyon alacak.

İhaleye sağlık personelini temsilen katılan Yetkili sendika Şube Başkanı Gökhan Yünkül yaptığı açıklamada; "Bugün saat 10.00 da Bursa İl Sağlık Müdürlüğünde (112, aile hekimliği, ilçe sağlık müdürlükleri, entegre ilçe hastaneleri çalışanları) görevli personele (Kamu Hastaneleri ve Ağız-Diş Sağlığı Merkezlerinde görevli 696 sayılı KHK ya tabi olarak görev yapan sürekli işçiler ve 663 sayılı KHK kapsaminda sözleşmeli yöneticiler dahil) 5 yıllığına yapılan, Sendikamızın yetkili olarak katıldığı banka promosyon ihalesi İl Sağlık Müdürlüğünün toplantı salonunda gerçekleştirilmiş olup, Yapı Kredi Bankası ile 11.000 TL ye peşin olarak ödenmek üzere anlaşma sağlanmıştır. Çalışanlarımıza hayırlı olmasını dileriz. İhale sürecinde emeği geçen başta Sağlık Müdürümüz Dr.Fevzi YAVUZYILMAZ olmak üzere Sağlık Müdürlüğü Yöneticilerine de teşekkür ederiz." dedi.