GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2021 07:49   Güncelleme : 11-10-2021 08:09

Fırat Kalkanı Bölgesinde terör saldırısı: 2 şehit

Fırat Kalkanı harekat bölgesinde PKK/PYD terör örgütünce güdümlü füzeyle yapılan saldırı sonucu özel harekat polisleri Cihat Şahin ve Fatih Doğan şehit oldu, 2 özel harekat polisi de yaralandı.

Fırat Kalkanı Bölgesinde terör saldırısı: 2 şehit

Fırat Kalkanı harekat bölgesinde zırhlı araca PKK/PYD bölücü terör örgütünce güdümlü füzeyle yapılan saldırı sonucu Gaziantep Özel Harekat Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli polis memurları Cihat Şahin ve Fatih Doğan şehit oldu, 2 özel harekat polisi de yaralandı.İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, saldırının harekat bölgesindeki Azez ile Mare arasında zırhlı araca PKK/PYD bölücü terör örgütü tarafından Tel Rıfat bölgesinden güdümlü füze ile yapıldığı bildirildi.

 

Saldırı neticesinde Suriye Görev Gücü'nde görevli 2 özel harekat polisi şehit oldu, 2 özel harekat polisi ise yaralandı.

 

Yaralı polisler, Kilis Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.Şehit polis Cihat Şahin'in Elazığ merkeze bağlı Kırklar Mahallesi'ndeki babaevine Türk bayrakları asıldı.

 

34 yaşındaki Cihat Şahin evliydi, 3 ve 7 yaşlarında 2 çocuk babasıydı.

 

27 yaşındaki Fatih Doğan ise 1 sene önce evlenmişti. Acı haber,

Adıyaman'daki Mehmet ve Emine Doğan çiftine askeri yetkililer tarafından verildi.

 

Şehitler Fatih Doğan ve Cihat Şahin’in cenazeleri Gaziantep’te düzenlenecek törenin ardından memleketlerine gönderilecek.

#ŞehidimizVar