GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-12-2021 09:38   Güncelleme : 09-12-2021 21:50

Hakan Ural’dan Sağlık Çalışanlarını Tehdit “ Ben Olsam Gözlerinizi Oyarım”

Kanal D’de yayınlanan neler oluyor hayatta adlı sabah programında konuşan Hakan Ural sağlıkçılara yapılan şiddeti meşru kıldı. Tehdit etti. Ural, “ Ben olsam gözlerinizi oyarım” dedi.

Hakan Ural’dan Sağlık Çalışanlarını Tehdit “ Ben Olsam Gözlerinizi Oyarım”

Kanal D’de yayınlanan neler oluyor hayatta adlı sabah programında konuşan Hakan Ural sağlıkçılara yapılan şiddeti meşru kıldı. Tehdit  etti.  

Ural, “ Ben olsam gözlerinizi oyarım” dedi.   

Sağlık bakanı gecen hafta sağlık çalışanlarına " müjdemiz var" demiş artından sadece doktorlara zam açıklaması yapmıştı. Diğer çalışanlarda biz sağlık çalışanı değilmiyiz diyerek ayrıma tepki göstermişlerdi.

Sağlıkta örgütlü sendikalar tarafından da konuya tepkiler verilmiş bir çok ilde hastanelerde önünde basın açıklamaları ile Sağlık Bakanına seslenmişlerdi.

Basın açıklamalarının artından eylem kararı alan Sendikalar ve çalışanlar Acil servis ve Yoğun bakım hariç diğer alanlarda  6 Aralık günü iş yavaşlatma yaptılar. 
 

Kocaeli Devlet Hastanesine Poliklinik muayanesine giden emekli polis olduğu öğrenilen bir vatandaş çalışanlara hakaret etmiş sendika yetkilisi olan çalışanı ve kendisini sakinleştirmeye çalışan bayan Özel Güvenlik görevlisinide tartakladı.Tüm bu yaşananlar vatandaşlar tarafından kayıt edilmiş görüntüler internet ortamına düşmüştü. Acil bir durumunun olmadığı bilenen vatandaş hakkında adli işlemler başlatıldı.

Konu değerlendiren kanal D'de yayınlanan " Neler oluyor hayatta"  programın katılımcısı Hakan Ural, Vatandaşın yaptığı saldırıyı ve hakareti haklı bulduğunu.

Vatandaşın yerinde  " BEN OLSAM GÖZLERİNİZİ OYARDIM" diyerek şiddeti meşru kılan sözler ifade ederken çalışanlarada tehdit vari sözler ifadeler kullandı.

Hakan Ural'ın bu sözleri büyük tepki toplarken  Tiwitter'da kendisi ve pragramı STK' lar ve Sağlık çalışanları tarafından kınandı. 

İzleyiciler aynı zamanda pragramı da RTÜK'e şikayet ettiler.