GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-05-2022 07:23   Güncelleme : 10-05-2022 07:23

İşçi çıkaran fabrika önünde servis aracına saldırı girişimi

Bursa'nın İnegöl ilçesindeki OSB'de sendikaya üye olduğu için bir işçinin işten çıkarıldığı iddiasıyla fabrika önünde eylem yapıldı. Kalabalık grup, kendilerinin üzerine sürüldüğünü iddia ettikleri araca saldırırken, polis ekiplerinin müdahalesiyle olay sonlandırdı.

İşçi çıkaran fabrika önünde servis aracına saldırı girişimi

Bursa'nın İnegöl ilçesindeki OSB'de sendikaya üye olduğundan bir işçinin işten çıkarıldığı iddiasıyla yapınak önünde fiil yapıldı. Kalabalık grup, kendilerinin üzerine sürüldüğünü iddia ettikleri araca saldırırken, polis ekiplerinin müdahalesiyle olay sonlandırdı.

Bursa'nın İnegöl ilçesindeki OSB'de faaliyet gösteren bir kablo fabrikasında iddiaya bakılırsa, işçi sendikasına üye olan 1 işçinin işten çıkarılması sebebiyle sendikalar fabrika önünde fiil yapmış oldu. TürkMetal, Ağaçİş sendika üyeleri fabrika önünde toplanarak işçi çıkarılmasına reaksiyon gösterdi. Fabrika önünde toplanan kalabalık, kendilerinin üstüne sürdüğünü iddia ettikleri Servis aracının sürücüsüne reaksiyon gösterip araca saldırdı. İnegöl Emniyet Müdürlüğü ve Çevik qüç ekiplerinin müdahale etmiş olduğu vaka büyümeden sonlandırıldı. Saldırı anı ise kameraya yansıdı.

Türkİş 8. Bölge Temsilcisi Ruhi Biçer yaptığı açıklamada, yapınak önünde toplandıklarını belirterek, “Sebebi Kocaeli’nde 10 şahıs Kütahya’da 9 İnegöl’de de 1 arkadaşımızın iş akdi feshedildi. Bu arkadaşların tek isteği sendikaya üye olmak. 3 fabrikada üyelikler devam etmekte. İnşallah oldukca kısa müddette yeterli çoğunluğu sağlayacağız. Bu fabrikanın yetkilileri fazlaca iyi bilsin hepimiz hep burada olacağız. Sizin yapmış olduğunuz kendiniz için değil sizden sonrasında emek verecek işçilik yaşamına başlayacak herkes için mücadeledir. 

Bursa’da 54 bin üyemiz var en fena iş yerinin işe giriş tutarı buradan fazla. Korkunun ecele faydası yok olacaklar olacak yaşanacak yaşanacak edevletten onayı verin bu işi bitirin. Bu sonuç alınana kadar hepimiz buraya gelir gideriz. Az önce yaşanmış olan tabloyu yaşamayalım. O şoför emekçi içerisinden gelip yapmıyor. Buraya geliyorsa bizi tahrik edilmek için geliyor. Gelene de gelmeyeninde bizler hürmet göstereceğiz. Burada ancak yapınak sahibinin değil Türk insanının Türk işçisinin de emeği var" dedi.