GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-05-2022 09:55   Güncelleme : 23-05-2022 09:55

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesinde Yetkili Sendika Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Oldu

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde toplu iş sözleşmesi için gereken çoğunluğunu elde eden Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası adına Genel Sekreter DOĞAN ALIÇ,Adana Şube Başkanı MEHMET DEMİRCİ,Mersin İl Başkanı FIRAT BAYRAM ve Kurum Temsilcileri Fakülte Çalışanlarının katıldığı geniş katılımlı bir toplantı ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesinde Yetkili Sendika Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Oldu

Yeni Dönem Toplu İş Sözleşmesi İçin Yetkili Sendika Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası oldu.

 Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde toplu iş sözleşmesi için gereken çoğunluğunu elde eden Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası adına Genel Sekreter DOĞAN ALIÇ,Adana Şube Başkanı MEHMET DEMİRCİ,Mersin İl Başkanı FIRAT BAYRAM ve Kurum Temsilcileri Fakülte Çalışanlarının katıldığı geniş katılımlı bir toplantı ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Sendika adına açıklama yapan Doğan Alıç;

Toplantıda çalışma hayatı ve kamu çerçeve protokolünün uygulaması gibi konularda bilgi alışverişi yapıldı. K.Ç.P.'den gerek yetkili sendika üyesi, gerekse dayanışma aidatı dilekçesi veren tüm işçiler yararlanacaktır. Konuyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın 2 Mart 2022 tarihli yazısı işçilere gösterilerek bu konuda yaşanan tereddütlere son verilecek şekilde kesin olarak bilgilendirme yapıldı.

Bir sonraki dönemde Türkiye Sağlık Iş Sendikası na toplu sözleşme yapma yetkisi veren ve toplantımıza katılarak bizleri onure eden tüm işçilerimize teşekkür ederiz dedi.