GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-06-2022 11:36   Güncelleme : 17-06-2022 11:36

Milyonları Heyecanladıran Son Dakika Süpriz Görüşme !!

Memur ve memur emeklileri, 6 aylık enflasyonun belli olmasının ardından ikinci bir zam sözkonusu olacak mı sorusunun cevabı konuşulurken Ankara'da sürpriz bir toplantı gerçekleşti. Türk İş Başkanı Ergün Atalay, bugün AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşdü.

Milyonları Heyecanladıran Son Dakika Süpriz Görüşme !!

Görüşmenin ardından TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY açıklamalarda bulundu

" Cumhurbaşkanımız bir çalışma gerçekleştirildiğini söyledi. Ayrıca 'Her şeyin farkındayız' dedi. Ortada bir rakam yok ama alım gücü düştü. Bugüne kadar biz Aralık ayının dışında asgari ücret için toplanmadık. Ancak şartlar öyle gerektirdi. Biz her ay enflasyon farkının yansıtılmasını istiyoruz" dedi

Genel Başkan Ergün ATALAY yaptığı açıklamada, “A’dan Z’ye her şeyi konuştuk. Asgari ücret konusunu ele aldık. Cumhurbaşkanımız önümüzdeki günlerde ilgili bakanlarla çalışmaları görüşüp bize haber vereceğini söyledi. Rakam konuşmadık. Asgari ücretlinin durumlarını anlatma imkanı bulduk. Cumhurbaşkanımız çalışma yapıyoruz dediler, bir rakam yok. Güzel bir görüşme oldu. Cumhurbaşkanımız her şeyin farkında olduğunu söyledi. Sayın Cumhurbaşkanımız çalışma arkadaşlarım çalışma yürütüyor bilgisini verdi.” ifadelerini kullandı.

ATALAY, “Emekliler, EYT’liler, taşeronlar her konuda konuşma fırsatı bulduk. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, Çalışma Bakanı ile ve işin taraflarıyla bir toplantı yapacağını söyledi. Asgari ücrete her ayın 4’ünde enflasyon açıklanıyor, ocak ayını beklemeyelim diye söyledim. Biz aralık ayının dışında hiç toplanmadık. Şartlar öyle bir hale getirdi ki haziranı gördüğümüzde insanların kayıpları çok arttı.” sözlerine yer verdi.

Bazı işveren kuruluşlarının da “asgari ücret artsın” açıklaması yaptığını belirten Genel Başkan ATALAY, “Onların elini tutan yok. Zam yapsınlar. Böyle söyleyenlerin çoğunda sendika da yok” diye konuştu. ATALAY, asgari ücrette ara artış yapılmasının önünde herhangi bir engel bulunmadığını belirtti.