GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-10-2021 16:50   Güncelleme : 12-10-2021 16:50

ÖZ-SAĞLIK İŞ SENDİKASINDAN BASIN AÇIKLAMASI..

Hak-iş Konfederasyonuna bağlı Sağlık Bakanlığında Yetkili Öz-Sağlık iş sendikası İstanbul şubesinden Sağlık çalışanları adına basın açıklaması yaptı..

ÖZ-SAĞLIK İŞ SENDİKASINDAN BASIN AÇIKLAMASI..

Öz Sağlık-İş Sendikası İstanbul Şubesi Hukuka aykırı uygulamaları protesto etmek için Çemberlitaş İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Öz-sağlık iş sendikası İstanbul şubeleri İstanbul il Sağlık Müdürlüğü önünde işçilere 3'lü vardiya sisteminin dayatılmasını ve kaldırılan % 35 gece farklarının ödenmemesi  konularıyla alakalı basın açıklaması gerçekleştirmiştir. İşçilerinde katıldığı basın açıklamasında işçiler " üçlü vardiya sistemine hayır sloganları" attılar.

  Devam edilen açıklamada toplu sözlemesine aykırı ve  kanunları hiçe sayarak işçilerin kaldıran %35 lik gece zammı ödenmediği takdirde, Bakanlığa yüz binlerce dava açılacağını, işçiler haklarını yargı önünde aramaya başlayacağı söylendi. Bunun da devletimize maddi olarak yük getireceğine değinildi.

  Toplu iş sözleşmesinin 23. maddesinin uygulatılması istenirken, toplu iş sözleşmesini yazanlar şimdi neden uygulamazlar kanunun üstünde olan toplu iş işsözleşmesinin bir an önce uygulanmasını istedi. İdarecilere de seslenen sendika, keyfi uygulamalardan  " ben yaptım oldu " tavırlarından vazgeçmelerini istenildi. 

Sendika işçilerin alkışları eşliğinde basın açıklamasını olaysız bir şekilde  sonlandırmıştır.