GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-04-2022 09:24   Güncelleme : 25-04-2022 09:24

Polis Akademisi bekçi alımı sınavı için ilk duyuruyu yaptı!

Bekçi alımı sınavı için beklenen açıklama geldi. Polis Akademisi Başkanlığı'nın internet sitesinden, "2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sinavı Duyurusu " başlıklı duyuru yayınlandı. Yapılan açıklamada bekçilik sınavı ve bekçi alımı başvuru detayları belli oldu. 3.250 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için ilk duyuru yapıldı.

Polis Akademisi bekçi alımı sınavı için ilk duyuruyu yaptı!

İçişleri Bakanlığı'na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesine 2022 yılında yapılacak bekçi istihdamına yönelik beklentiler son günlerde arttı. Bekçilik yapma hayali kuran gençler de bu hususta araştırmalarına hız verdi. Daha önceki alımlarda adaylarda aranan şartlar arasında en az lise veya dengi okul mezunu olmak da yer alıyordu

Polis Akademisi'nin resmi internet sitesi pa.edu.tr'den konu hakkında duyuru yapıldı. Yapılan açıklamada,  3.250 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı gerçekleştirileceği bildirildi.
 

BEKÇİ ALIMI 2022 

2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sinavı Duyurusubaşlıklı metinde;

7245 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği kapsamında; Emniyet Hizmetleri Sınıfında Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak 81 İl Valiliğinde istihdam edilmek üzere en az lise ve dengi okul mezunu toplam 3.250 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır.

Alıma ilişkin esaslar, il kontenjanları ve başvuru şartları önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.