GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-01-2021 19:26   Güncelleme : 29-01-2021 19:26

PTT halka ucuz ayçiçek yağı satacak!

Son dönemlerde ayçiçek yağı başta olmak üzere temel gıda fiyatlarında meydana gelen artışlara karşı, kooperatifler ve PTT’nin indirimli satış ortaklığı devreye alınacak.

PTT halka ucuz ayçiçek yağı satacak!

Temel gıda maddelerinde yaşanan büyük fiyat artışlarına engel olamayan AK Parti, PTT’yi devreye sokuyor.

Temel gıda maddeleri başta olmak üstünde ayçiçek yağında meydana gelen artış sonrasında PTT'nin online satış yapan PttAVM.Com sitesinden indirimli ayçiçek yağı satışı yapılacak.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ), Tarım Kredi Kooperatifleri’nin (TKK) beraberinde Fiskobirlik ve Çaykur ürünlerinin de online satış yapan PttAVM.Com’a dahil edilerek, bu kooperatiflerin şubesinin bulunmadığı yerlerde de web üzerinden indirimli ürün satılacak.

Atılacak adımla öncelikle, ayçiçek yağı ilk sırada olmak üzere, zeytinyağı, şeker, bakliyat, un, tuz, salça ve bal gibi temel gıda ürünlerinde fiyatların aşağıya çekilmesi için kooperatif ürünlerine ağırlık verilecek.

Ayrıca  habere göre bedava dağıttığı kargo ile de üretici ve tedarikçilerin indirime destek vermesi sağlanacak. AOÇ’nin süt ve süt ürünlerini de günlük olarak yurttaşa ulaştırabilmek için bazı bölgeler de soğuk hava depoları kurmayı planladığı belirtildi.
Öte yandan AK Parti iktidarı 'devlet fabrika sahibi olamaz' diyerek kamuya ait çok sayıda fabrikayı özelleştirmişti. Devletin fabrika sahibi olmaması gerekli olduğu dile getirilirken geride bıraktığımız dönem AK Parti tarafından sebze ve meyve satışları için tanzim satış manavlarının açılması ve şimdi de PTT üstünden ayçiçek yağının satılacak olması dikkat çekiyor.