GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-01-2021 20:19   Güncelleme : 17-01-2021 21:35

Sağlıkçılara 'rüşvetçi' diyen Murat Alan'a sert tepki:

Akit TV'de yayınlanan Ters Kutuplar programında Yeni Akit gazetesi Haber Müdürü Murat Alan’ın sağlıkçılar için söylediği sözler sosyal medyanın gündemine oturdu. Onlarca sağlık çalışanı, dernekler tepki gösterirken Alan’a tepkiler sosyal medyada gündem oldu. Kaynak Yeniçağ: Yeni Akit’in haber müdürü Murat Alan'dan koronayla savaşan sağlıkçılara skandal sözler. Yer yerinden oynadı

Sağlıkçılara 'rüşvetçi' diyen Murat Alan'a sert tepki:

Ankara Tabip Odası (ATO), Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan’ın sağlık çalışanlarına "rüşvetçi" ithamlarına yönelik, “Kamuoyunu yalan beyanla yönlendirerek sağlık emekçilerine karşı kin ve düşmanlığa sevk edici açıklamalar yapan Murat Alan Haddini Bil” açıklaması yaptı.

Sağlıkçıların yaşanılan kriz ortamında özlük hakları gibi konuları açmamaları gerektiğini savunan Alan, “Afrin’e ordumuz gideceği zaman subaylarımızın ‘bizim özlük haklarımızı verin’ demesi gibi. Yahu biz bunu mu konuşuyoruz? TSK’nın oraya nasıl gireceğini mi konuşacağız, yoksa sizin özlük hakları konusunu mu? (…) Bu ne biliyor musunuz? ‘Rüşvetimi ver susayım’ mantığı gibi bir şey” dedi.

Ankara Tabip Odası, RTÜK ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı göreve davet ederek soCovid-19 pandemisine karşı özveriyle mücadsyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

 karalamasında bulunan, kamuoyunu yalan beyanla yönlendirerek sağlık emekçilerine karşı kin ve düşmanlığa sevk edici açıklamalar yapan Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan Haddini Bil!

Yüzlerce sağlık çalışanını Covid-19 pandemisi nedeniyle kaybettiğimiz bir dönemde bu sözler kabul edilemez! Sağlık Bakanlığı, Fahrettin Koca, ve RTÜK’ü göreve davet ediyoruz! Bizler; sağlık çalışanları olarak lütuf değil, hakkımızı istiyoruz!”