GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-05-2022 00:56   Güncelleme : 15-05-2022 02:31

Sendikanın gözünde işçinin değeri bir “FİNCAN TAKIMI”

Yaptığı sözleşmelerde masalardan yüzde 0 zam ile kalkan, işçilerden tepki üstüne tepki gören Öz Sağlık-iş sendikası işçilere fincan takımı layık gördü.

Sendikanın gözünde işçinin  değeri bir “FİNCAN TAKIMI”

Yaptığı sözleşmelerde masalardan yüzde 0 zam ile kalkan, işçilerden tepki üstüne tepki gören Öz Sağlık-iş sendikası işçilere fincan takımı layık gördü.

Sağlık Bakanlığı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında yetkili olan, Öz Sağlık-iş sendikası artan istifaların önüne geçmek,yetkileri kaybetmemek ve üniversitelerde yetki almak adına her türlü yolu deniyor.

Son dönemlerde kurum yöneticilerine hediye çeki, üye olanlara 500 TL para,  BİM ve A101 market kartı dağıtımı ile gündemden düşmeyen Öz Sağlık-iş Sendikası Üniversitelerde yetki almak için şimdi de işçilere fincan takımı dağıtımna başladı. 

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığında yüzde 0 zam alarak imzaladığı sözleşme sonrası tepkiler yağan Öz Sağlık-iş sendikası işçilere  500 TL ve fincan takımı dağıtarak istifaların önüne geçmeye çalışmakta.


Çalışanlardan sendikaya “İşinizi yapın” 

Çalışanlar ve üyeler yapılan hareket karşısında sendikaya daha çok kızarak “emeğimizin karşılığını istiyoruz fincan takımı değil” diye serzenişte bulundular.
Çalışanlar sendikaya ve temsilcilere “sizin işin para yada fincan takımı dağıtmak değil, haklarımızı korumak çalışma şartlarımızı iyileştirmek” dedi.

Sözleşmelerinde sıfır zam alan Sendika diğer yandan işçilere yalan söylemeye devam etmekte.
Sendika açıklanan Enflasyon oranları sonrası kamuda çalışanların maaşlarına gelen ücret farklarını kendileri almış gibi lanse ederek yüksek oranda zam aldık şeklinde anlatarak çalışanları yanıltmakta. 
Bu duruma en yakın örnek,  Aile ve Sosyal hizmetler Bakanlığında çıkan sözleşme.
Sendika Devletin verdiği % 47 Enflasyon oranını kendi başarısı gibi anlatırken ne yazıkki gelinen süreçte çalışanlar açıklanan yüksek enflasyon oranlarına sevinir oldu. 

 

 

Aylık 50 Milyon.

Aylık geleri 50 Milyon TL’den fazla olan Sendika  aidat olarak işçilerden bir günlük tam yevmiye alıyor. En düşük aidatı 206 TL’den başlıyan sendikanın bir işçiden geliri yıllık 2500 TL gibi rakama tekamül ederken,  Sendikanın aynı işçiye verdigi değer ise dalga geçercesine bir adet FİNCAN takımı oldu.  

 

İşçiler Fincan takımı değil aidat indirimi bekliyor.

Sözleşmelerinde zam almadığı halde Enflasyon ve Kamu çerçeve sözleşmesi ile yükselen günlük ücretler  karşısında sendika tüm bunları kendi yapmış gibi aidatını aynı şekilde yükselterek amacının işçinin yanında olmak değil işçinin cepinde olduğunu gösterdi.

Amire hakaret işten çıkış sebebi..

İş yerlerinde amir, şef gibi kişileri temsilci yapan sendika, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında imzaladığı sözleşmede disiplin ceza cetvelini düşürdük derken aynı sözleşmede çok dikkat çeken iki maddeye imza attı.

ilgili maddeler,

Madde 12 Amirine hakaret etmek,- İÇ

Madde 14 Amirine tehdit veya fili saldurida bulunmak, is arkadaşlarına saldri veya tehditte bulunmak,-İÇ

Bu maddeleri gören sıfır zam ile moralleri alt üst olan çalışanlar bir şokta disiplin cetvelinde yaşadı.
Çalışanlar “bizler her fırsatta iş ile ilgili amir yada şef gibi kötü niyetli kişilerin mobinglerine maruz
kalıyorduk, buda yetmezmiş gibi  şimdi kendimizi savunma hakkımızda elimizden alındı” derken sendikaya seslenerek “ siz kimin yanında kime karşısınız” diye sordular.