GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-12-2021 21:35   Güncelleme : 20-12-2021 21:46

Tartışılan vergi istisnası genişledi! Tüm çalışanların asgari ücrete kadar olan kazançları vergi dışı bırakılacak

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, asgari ücretlilere uygulanacak vergi istisnasının kapsamının genişletileceğini açıkladı. Düzenlemenin tüm çalışanları kapsayacağını duyuran Elitaş, "Memur dahil tüm çalışanların asgari ücrete kadar olan kazançları vergi dışı bırakılacak, vergi istisnası 18,5 milyon işçi ve memuru kapsayacak." dedi. Bu uygulamanın toplam maliyeti ise 37 milyar 600 milyon TL olacak

Tartışılan vergi istisnası genişledi! Tüm çalışanların asgari ücrete kadar olan kazançları vergi dışı bırakılacak

 Asgari ücret zammı sonrası vergi indiriminin asgari ücretlilerle sınırlı tutulması tartışma yaratmıştı. Düzenlemeden diğer çalışanların yararlanamaması eleştirilere neden olmuştu. Uygulamanın tepki çekmesinin ardından AK Parti'den yeni bir hamle geldi. Meclis'e tekrar sunulacak düzenlemeyle vergi istisnasından tüm çalışanlar yararlanacak. 

AK PARTİLİ ELİTAŞ DÜZENLEMEYİ ANLATTI

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa ElitaşMHPGrup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül ile birlikte geldiği TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, asgari ücretten gelir ve damga vergisi alınmamasını da içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerine bilgiler verdi.