GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-02-2021 19:03   Güncelleme : 11-02-2021 19:03

Ticaret Bakanlığı Döner Sermaye Teşkilatı birimlerine 115 sürekli işçi alacak!

Ticaret Bakanlığı, Döner Sermaye Teşkilatı birimlerinin sürekli işçi kadrosunda çalıştırılmak üzere 115 sürekli işçi alımı gerçekleştirecek. Bu gelişmenin Resmi Gazete'ye yansımasının ardından, söz konusu ilanın başvuruları merak konusu oldu. İşte, Ticaret Bakanlığı personel alımının ayrıntıları...

Ticaret Bakanlığı Döner Sermaye Teşkilatı birimlerine 115 sürekli işçi alacak!

Ticaret Bakanlığının Resmi Gazete'de yayınlanan ilanına göre, sözlü sınavla alınacak işçilerden 70'i koruma ve güvenlik hizmetlerinde görevlendirilecek, 45'i beden işçisi olarak çalışacak.

Başvurular, Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) "esube.Iskur.Gov.Tr" adresi üzerinden 15-19 Şubat'ta elektronik olarak yapılacak. Şahsen, posta veya e-posta yolu ile müracaatlar kabul edilmeyecek.

Konuya ilişkin detaylı bilgiler, 15 Şubat'ta İŞKUR'un web sitesindeki ilanla duyurulacak. Gerekli koşulları taşıyan adaylar, ilanın İŞKUR web sitesinde yayımlanmasından itibaren 5 gün içerisinde "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifreyle giriş yaparak müracaatlarını gerçekleştirebilecek.

İlanda yer alan hizmet türlerinde Türkiye genelinden müracaat alınacak.

Koruma ve güvenlik görevlisi (silahlı) olarak çalışacaklar, İstanbul, Kocaeli, Bursa, İzmir, Ankara, Mersin, Edirne, Antalya, Gaziantep, Malatya, Van, Diyarbakır ve Ağrı'da görev yapacak.
Beden işçisi olarak istihdam edilecekler ise İstanbul, Kocaeli, Bursa, İzmir, Ankara, Mersin, Edirne, Hatay, Antalya, Samsun, Gaziantep, Trabzon, Malatya, Van, Diyarbakır, Şırnak ve Ağrı illerinde görevlendirilecek.

KURA İŞLEMLERİ

Alıma ilişkin kura çekilişi 25 Şubat saat 11.00'de Ticaret Bakanlığı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri dolayısı ile adaylar salona alınmayacak.

Kura tarihi, saati ve yeri ile alakalı ortaya çıkabilecek değişiklikler ile asıl ve yedek adaylara ilişkin liste Ticaret Bakanlığının web sitesi "www.Ticaret.Gov.Tr" adresinden duyurulacak. Bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak.

Sözlü sınav günü, saati ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, Ticaret Bakanlığının internet adresinden bildirilecek. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde olacak ve ilgililerin adreslerine posta yolu ile ayrıca tebligatta bulunulmayacak.

Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Ticaret Bakanlığı internet adresinden duyurulacak.