GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-01-2021 19:32   Güncelleme : 05-01-2021 19:32

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) sürekli işçi alıyor!

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla sürekli işçi alımı yapacak. Sürekli işçi kadrolarına ilişkin ilan, İŞKUR internet sitesi üzerinden yayımlandı. TÜSEB işçi alımı başvuru şartları...

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) sürekli işçi alıyor!

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) devamlı işçi alacak. TÜSEB işçi alımı İŞKUR gerçekleştirilecek. TÜSEB'in devamlı işçi kadrolarına ilişkin ilanı, İŞKUR web sitesi üzerinden yayımlandı. Şartları taşıyan adayların, ilanın İŞKUR web sitesinden yayımlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde müracaatlarını yapabilecek. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR? 
Başvurular İŞKUR’un web sitesinden 04.01.2021-08.01.2021 tarihleri arasında online olarak yapılacak. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından Başkanlığımıza bildirilen nihai listede yer alan adaylar sözlü sınava alınacak. - Sözlü sınav tarihi, yeri ve sınava girecek adayların teslim etmeleri gerekli olan belgeler ve belge teslim tarihi Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığının fotoğrafı web sayfasının (www.Tuseb.Gov.Tr) Kurumsal / İnsan Kaynakları bölümünde yayımlanacak. 

SÖZLÜ SINAV İŞLEMLERİ
İlanda belirtilen bilgiler şu biçimde:

1- Tüm pozisyona başvuran adaylara sözlü sınava yapılacaktır Adayın başarı puanı; KPSS puanının %70’i (% yetmişi) ve sözlü sınavın %30’u (% otuzu) esas alınarak belirlenecektir. Yapılacak sözlü sınavın değerlendirilmesinde, adayın mesleki bilgi ve göreve ilişkin bilgi ve becerilerini içeren konulardan yapılması ve sözlü sınava girecek adayların sınav kurulunun her bir üyesi tarafından; 


a) Sınav konularına ilişkin bilgi seviyesi,
b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade ve muhakeme gücü,
c) Liyakati, temsil beceriyi, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu,
d) Özgüveni, ikna beceriyi ve inandırıcılığı,
e) Genel kültürü ve genel becerisi (alanı ile alakalı genel becerisi-deneyimi),
f) Bilimsel ve teknolojik yenilikleri öğrenemeye açıklığı konularından sorulan sorular baz alınarak yüz tam puan üzerinden değerlendirilecek ve her üyenin verdiği puanların aritmetik ortalaması alınarak adayın sınav puanın tespit edilecektir. (Sözlü sınavda başarılı olmak için 100 (yüz) üzerinden en az 60 (altmış) puan alınmış olması zorunludur.
2- Yapılan sözlü sınav neticesinde asıl ve yedek başarılı olan adaylar Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığının fotoğrafı web sayfasının (www.Tuseb.Gov.Tr) Kurumsal / İnsan Kaynakları bölümünde yayımlanacaktır.